آلمان قهرمان جام جهانی فوتبال شد.

آلمان قهرمان جام‌جهانی فوتبال شد

آلمان با گل دقیقه ۱۱۳ بازیکن جوان و ۲۲ ساله‌اش ستاره چهارم را بر پیراهن خود دوخت. آن‌ها جام رویایی خود را با قهرمانی در برزیل به پایان رساندند تا اولین تیم اروپایی باشند که در آمریکای جنوبی قهرمان جهان شده باشند.

آلمانی‌ها با گل دقیقه ۱۱۳ بازیکن جوان و ۲۲ ساله‌اش ستاره چهارم را بر پیراهن خود دوخت. آن‌ها جام رویایی خود را با قهرمانی در برزیل به پایان رساندند تا اولین تیم اروپایی باشند که در آمریکای جنوبی قهرمان جهان شده باشند.

به گزارش تابناک، آلمان با تک گل ماریو گوتزه در وقت اضافه دوم بازی توانست بار دیگر آرژانتین را در فینال جام‌جهانی ناکام بگذارد و قهرمان بیستمین دوره جام‌جهانی فوتبال شود.

همه اتفاقاتی که چهار سال پیش در فینال جام‌جهانی ۲۰۱۰ رخ داد بار دیگر در فینال جام‌جهانی ۲۰۱۴ رخ داد تا آلمان مانند اسپانیا ۲۰۱۰ در وقت اضافه دوم قهرمانی را از آن خود کند.

اگر آلمانی‌ها قهرمانی خود در جام بیستم را مدیون تیم خوب و درخشان خود هستند در مقابل هم آرژانتنی‌ها از دست دادن عنوان قهرمانی در فینال را بی‌شک مدیون بازیکنان ضعیف خود هستند. جایی که به جز مسی و ماسکرانو سایر بازیکنان این تیم از جمله سه مهاجم این تیم هیگواین، پلاسیو و آگرو بسیار ضعیف ظاهر شدند و موقعیت‌های عالی گلزنی را یکی پس از دیگری از دست دادند.

پیش از بازی هم می‌شد حدس زد که نبرد یوآخیم لوو و سابیا را مربی آلمانی از آن خود کند و در ۱۲۰ دقیقه بازی مشخص شد که این لوو بود که با تعویض‌های عالی خود قهرمانی را به آلمانی‌ها هدیه کرد. گل المان روی همکاری آندره شورله و ماریو گوتزه دو بازیکن تعویضی یوآخیم لوو زده شد و در مقابل این سابیا بود که با تع.یض‌های بی‌ثمر خود سرعت خوب آرژانتین نیمه اول را گرفت تا سرانجام آن‌ها بازنده فینال بیستم باشند.

 

 

/ 0 نظر / 15 بازدید