چگونه فصول بر جنسیت کودک تاثیر می گذارد ؟

اثر فصول سال بر تعیین جنسیت کودک

اثر فصول مختلف بر تعیین جنسیت

نمی توان ادعا کرد که قطعأ فصول سال می تواند بر روی جنسیت فرزند تأثیر گذارد اما در مناطق مختلف دنیا ممکن است تولد یک جنسیت خاص در بعضی از فصول زیاد شود و این پدیده ممکن است تنها مختص شرایط آب و هوایی همان منطقه باشد یا به نحوه تغذیه در آن فصل خاص ربط داشته باشد.

مثلأ خوردن یک میوه خاص در یک فصل خاص می تواند تولد یک نوع جنسیت را در یک منطقه افزایش دهد  یا  تغییر املاح آب آشامیدنی در فصول مختلف در محیط های جغرافیایی متفاوت می تواند روی سطح کلسیم و منیزیم آب آشامیدنی تأثیر گذارد و نسبت جنسیت فرزند را تغییر دهد.

کمبود ویتامین ث باعث کاهش کارایی اسپرم خواهد شد و شکل طبیعی اسپرم‎ها را کاهش می‎دهد. افزودن این ویتامین به رژیم غذایی مرد، باعث افزایش حجم و بالا رفتن تعداد اسپرم‌های نرمال و متحرک می‌شود. برای دست‎یابی به جنسیت پسر، به مقدار کافی اسپرم‌های سالم و متحرک، نیازمندیم.

اثر سیگار بر جنسیت فرزند:
در والدینی که سیگار مصرف می‌کنند، بر اثر تغییرات در مکانیسم هورمون‎ها و عدم تنظیم شرایط فیزیولوژیک اسپرم‎ها، احتمال باروری دختر، افزایش خواهد یافت.

باید رژیم غذایی مناسب استفاده گردد که هم از نظر یونی، هم از نظر اسیدی و قلیایی شدن خون و هم ‌تأمین تمام نیاز‌های پایه‌ی بدن مناسب باشد.
رعایت درست مصرف مواد غذایی، برای تعیین جنسیت پسر و دختر، می‌تواند درصد موفقیت را افزایش دهد.

بهترین سن برای بچه دار شدن:
بهتر است که بعد از حاملگی کامل بچه دار شد. آمادگی پدر و مادر شدن نیز مهم است. برخی از زنان به علت اینکه دوست دارند قبل از تشکیل خانواده برخی کارها را انجام دهند، تا سن سی سالگلی بارداری را به تعویق می‌اندازند. در حقیقت بیشتر زنان بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی باردار می‎شوند.
تحقیقات نشان داده که بهترین سن بارداری بین ۲۳ تا ۲۹ سالگی میباشد.
در سنین بالاتر احتمال داشتن کودکی با سندرم داون بیشتر می‎شود.

 

/ 0 نظر / 143 بازدید